Date Teams/Event Time Score Links
October
Tue. 25 at Wilberforce Final L, 94-74
Fri. 28 at Purdue Northwest Final L, 82-67
Sat. 29 at Holy Cross College Final W, 81-55
 
November
Thu. 3 vs. Akron Wayne College Final W, 113-67
Sat. 5 at Roosevelt Final W, 80-78
Sat. 12 vs. Spring Arbor Final W, 69-66
Wed. 16 vs. Davenport * Final - OT W, 80-79
Sat. 19 at Lourdes * Final L, 68-64
Tue. 22 vs. Indiana Tech * Final W, 66-62
Sat. 26 at Ind.-Kokomo Final W, 90-76
Wed. 30 at Northwestern Ohio * Final L, 63-58
 
December
Sat. 3 vs. Siena Heights * Final L, 65-58
  @ Crisler Center (Ann Arbor, Mich.)
Wed. 7 at Lawrence Tech * Final W, 70-55
Sat. 10 at Concordia * Final L, 70-58
Sat. 17 at Marygrove * Final W, 81-76
Wed. 21 vs. Concordia (MI) * Final W, 99-68
Fri. 23 vs. Adrian Final W, 64-62
 
January
Wed. 4 vs. Cornerstone * Final L, 75-72
Sat. 7 vs. Madonna * Final W, 91-71
Wed. 11 at Aquinas * Final W, 63-56
Sat. 14 vs. Lourdes * Final W, 75-60
Wed. 18 at Davenport * Final W, 65-62
Sat. 21 at Siena Heights * Final W, 72-66
Wed. 25 at Indiana Tech * Final L, 89-84
 
February
Wed. 1 vs. Lawrence Tech * Final W, 86-72
Sat. 4 vs. Marygrove * Final L, 84-76
Wed. 8 at Cornerstone * Final L, 83-54
Sat. 11 at Madonna * Final W, 79-71
Wed. 15 vs. Northwestern Ohio * Final L, 73-66
Sat. 18 vs. Aquinas * Final W, 75-70
Thu. 23 at Northwestern Ohio % Final W, 61-54
Sat. 25 at Cornerstone Final L, 79-70
 
October
Thu. 19 vs. Waterloo (CAN) Final W, 77-61
Wed. 25 vs. Windsor Final L, 73-63
Sat. 28 vs. Akron Wayne Final W, 121-75
Mon. 30 at Rochester (Mich.) * Final W, 73-70
 
November
Wed. 1 at Spring Arbor Final - 2OT L, 90-79
Tue. 7 at Concordia (MI) * Final W, 68-59
Sat. 18 vs. Lourdes * Final W, 72-52
Tue. 21 at Indiana Tech * Final L, 102-67
Sat. 25 vs. Union (Ky.) @ , Final W, 74-64
Sun. 26 vs. Rio Grande @ , Final L, 79-73
Wed. 29 vs. Northwestern Ohio * Final W, 80-72
 
December
Sat. 2 at Siena Heights * Final W, 94-84
Wed. 6 vs. Lawrence Tech * Final W, 73-58
Sat. 9 vs. Concordia (MI) * Final - OT W, 80-77
Tue. 12 at Wayne St. (Mich.) Final L, 74-67
Thu. 21 at Robert Morris-Chicago Final W, 107-91
Fri. 29 vs. St. Francis (IN) Final L, 69-67
Sat. 30 vs. Ind.-Kokomo Final W, 83-71
 
January
Wed. 3 at Cornerstone * Final L, 70-57
Sat. 6 at Madonna * Final L, 91-77
Wed. 10 vs. Aquinas * Final L, 66-61
Sat. 13 at Lourdes * Final L, 59-49
Wed. 17 vs. Rochester (Mich.) * Final W, 78-69
Sat. 20 vs. Siena Heights * Final W, 63-60
Wed. 24 at Lawrence Tech * Final W, 70-61
Wed. 31 vs. Indiana Tech * Final - OT W, 91-84
 
February
Sat. 3 at Aquinas * Final L, 65-62
Wed. 7 at Northwestern Ohio * Final W, 76-64
Sat. 10 vs. Madonna * Final W, 67-63
Wed. 14 vs. Cornerstone * Final L, 103-70
  Senior Night
Wed. 21 vs. Madonna % Final W, 80-78
  WHAC Quarterfinals
Sat. 24 at Cornerstone % Final - OT W, 90-89
  WHAC Semifinals
Mon. 26 vs. Rochester (Mich.) % Final - OT W, 86-78
  WHAC Championship
 
March
Wed. 7 vs. St. Thomas (Fla.) % @ Sanford Pentagon Sioux Falls, SD Final - OT L, 79-77
  NAIA Division II Men's Basketball National Tournament
 
October
Sat. 27 vs. Holy Cross (Ind.) Final L, 70-53
 
November
Fri. 2 vs. Goshen @ Marion, IN Final - OT W, 95-93
  IWU Classic
Sat. 3 at Ind. Wesleyan Final L, 93-74
  IWU Classic
Tue. 6 at St. Francis (IN) Final L, 81-64
  DeGol Arena
Fri. 9 at Ind.-East Final L, 79-67
  First Bank Richmond Classic
Sat. 10 vs. Ind.-Southeast @ Lingle Court Richmond, IN Final L, 89-72
  First Bank Richmond Classic
Wed. 14 at Siena Heights * Final L, 85-75
  Fred Smith Court at Siena Heights Fieldhouse
Sat. 17 vs. West Virginia Tech @ Newt Oliver Arena Rio Grande, OH Final L, 80-58
Tue. 20 vs. Northwestern Ohio * Final W, 76-56
 
December
Sat. 1 vs. Concordia (MI) * Final L, 70-57
Wed. 5 at Lawrence Tech * Final L, 66-65
  Don Ridler Fieldhouse
Sat. 8 vs. Rochester (Mich.) * Final L, 93-84
Tue. 11 vs. Ohio Christian Final W, 68-56
Sat. 15 at Lourdes * Final L, 65-63
  Russel J. Ebeid Recreation Center
Wed. 19 vs. Spring Arbor Final L, 72-51
Sat. 22 at Aquinas * Final W, 58-55
  Sturrus Center
 
January
Wed. 2 at Madonna * Final L, 89-74
  MU Activities Center
Sat. 5 vs. Indiana Tech * Final W, 84-69
Wed. 9 vs. Cornerstone * Final W, 67-66
Sat. 12 at Rochester (Mich.) * Final W, 89-75
  Garth Pleasant Arena
Wed. 16 at Northwestern Ohio * Final - OT L, 63-59
  The Garage
Sat. 19 at Concordia (MI) * Final W, 76-68
  Cardinal Fieldhouse
Wed. 23 vs. Siena Heights * Final L, 71-63
Sat. 26 vs. Lourdes * Final L, 77-74
 
February
Sat. 2 at Indiana Tech * Final L, 74-58
  Schaefer Center
Wed. 6 at Cornerstone * Final L, 87-68
  MOL Arena
Sat. 9 vs. Madonna * Final L, 78-66
Mon. 11 vs. Lawrence Tech * Final W, 68-60
Wed. 13 vs. Wilberforce Final W, 82-53
Sat. 16 vs. Aquinas * Final W, 73-51
  Senior Day
Thu. 21 at Cornerstone Final L, 78-63
  WHAC Postseason Tournament First Round
 
October
Sat. 26 vs. Grace Christian (Mich.) 1:00 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse
Tue. 29 at Holy Cross 7:00 PM
  Luth Athletic Complex/South Bend, Indiana
 
November
Fri. 1 vs. Virgin Islands @ St. Thomas, Virgin Islands 7:30 PM
  University of the Virgin Islands Classic
Sat. 2 vs. Virgin Islands @ St. Thomas, Virgin Islands 7:30 PM
  University of the Virgin Islands Classic
Tue. 5 at Central Mich. # 7:30 PM
  McGuirk Arena/ Mount Pleasant, Michigan
Fri. 8 vs. Grace (Ind.) @ Rio Grande University 2:00 PM
  Newt Oliver Arena/Rio Grande, Ohio
Sat. 9 at Rio Grande TBA
  Newt Oliver Arena/Rio Grande, Ohio
Tue. 12 vs. St. Francis (IN) 7:30 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse
Thu. 14 at Eastern Mich. # 7:00 PM
  EMU Convocation Center/ Ypsilanti, Michigan
Sat. 16 vs. Ind.-East 1:00 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse
Wed. 20 vs. Aquinas * 7:30 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse
Sat. 23 at Rochester (Mich.) * 3:00 PM
  Garth Pleasant Arena/Rochester, Michigan
Tue. 26 at Concordia (MI) * 7:30 PM
  Cardinal Fieldhouse/Ann Arbor, Michigan
 
December
Wed. 4 vs. Lourdes * 7:30 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse
Sat. 7 at Cornerstone * 3:00 PM
  Mol Arena/Grand Rapids, Michigan
Sat. 14 at Lawrence Tech * 3:00 PM
  Don Ridler Fieldhouse/Southfield, Michigan
Thu. 19 at Ohio Christian 6:00 PM
  Maxwell Center/Circleville, Ohio
Sat. 28 at Spring Arbor 3:00 PM
  McDonald Athletic Center/Spring Arbor, Michigan
 
January
Sat. 4 vs. Siena Heights * 3:00 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse
Wed. 8 vs. Madonna * 7:30 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse
Sat. 11 at Northwestern Ohio * 3:00 PM
  Racer Gymnasium/Lima, Ohio
Wed. 15 at Indiana Tech * 8:00 PM
  Schaefer Center/Fort Wayne, Indiana
Wed. 22 at Aquinas * 7:30 PM
  Sturrus Center/Grand Rapids, Michigan
Sat. 25 vs. Cornerstone * 3:00 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse
Wed. 29 vs. Rochester (Mich.) * 7:30 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse
 
February
Sat. 1 vs. Lawrence Tech * 3:00 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse
Wed. 5 at Lourdes * 7:30 PM
  Russell J. Ebeid Recreation Center/Sylvania, Ohio
Sat. 8 at Siena Heights * 3:00 PM
  Siena Heights Fieldhouse/Adrian, Michigan
Wed. 12 vs. Concordia (MI) * 7:30 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse
Sat. 15 vs. Northwestern Ohio * 3:00 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse
Wed. 19 vs. Indiana Tech * 7:30 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse
Sat. 22 at Madonna * 3:00 PM
  MU Activities Center/Livonia, Michigan
# Exhibition
* Conference
% Post season
Bold team: Home event