Date Teams/Event Time Score Links
August
Fri. 27 vs. Calumet @ Livonia, Mich. Final W, 3-0
  vs. Spring Arbor @ Livonia, Mi Final L, 3-0
Sat. 28 vs. Roosevelt @ Livonia, Mich. Final L, 3-0
  Julie Martin Classic
 
September
Wed. 8 vs. Madonna * Final L, 3-0
Fri. 10 vs. Carroll @ La Crosse Final L, 3-0
  at Rocky Mountain Final L, 3-0
Sat. 11 vs. Dordt @ R. W. Beggs Sr. Gymnasium Final L, 3-0
  vs. William Penn @ La Crosse, Wis. Final L, 3-0
  Viterbo Tournament
Wed. 15 at Rochester * Final W, 3-2
  vs. Grace Christian (MI) @ Garth Pleasant Arena Final W, 3-1
Fri. 17 vs. Lourdes * Final W, 3-1
Sat. 18 at Siena Heights * 5:00 PM 0-0
Wed. 22 at Aquinas * 7:00 PM
Fri. 24 at Concordia (MI) * 7:00 PM
  Cardinal Fieldhouse / Ann Arbor, MI
Wed. 29 at Cornerstone * 7:00 PM
 
October
Fri. 1 vs. Indiana Tech * 7:00 PM
Sat. 2 vs. University of Northwestern Ohio * 1:00 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse | Dearborn, MI
Wed. 6 at Lawrence Tech * 7:00 PM
  Don Ridler Field House | Southfield, Michigan
Fri. 8 vs. Bethel (IN) @ Winona Lake, Ind. 4:00 PM
  Lancer Classic
  vs. Saint Xavier @ Winona Lake, Ind. 8:00 PM
  Wyndham Garden Warsaw Volleyball Classic
Sat. 9 vs. Marian @ Yes 1:00 PM
Wed. 13 at Madonna * 7:00 PM
Fri. 15 vs. Siena Heights * 7:00 PM
Sat. 16 at Lourdes * 1:00 PM
Sat. 23 vs. Concordia (MI) * 1:00 PM
  UM- Dearborn Fieldhouse / Dearborn, MI
Wed. 27 vs. Cornerstone * 7:00 PM
Fri. 29 at University of Northwestern Ohio * 7:00 PM
  The Garage | Lima, OH
Sat. 30 at Indiana Tech * 1:00 PM
 
November
Wed. 3 vs. Aquinas * 7:00 PM
Sat. 6 vs. Lawrence Tech * 1:00 PM
  UM-Dearborn Fieldhouse | Dearborn, Michigan
 
March
Tue. 16 vs. Madonna 6:00 PM
Fri. 19 at University of Northwestern Ohio * Final L, 3-2
  at University of Northwestern Ohio * Final L, 3-2
Sat. 20 at Siena Heights Final L, 3-0
  Siena Heights Field House // Adrian, Michigan
Wed. 24 at Rochester 5:00 PM
  at Rochester 7:00 PM
Fri. 26 at Madonna 6:00 PM
 
April
Sat. 3 vs. Siena Heights Final L, 3-0
 
August
Wed. 21 at Spring Arbor Final L, 3-0
  Spring Arbor Fieldhouse/Spring Arbor, MI
Fri. 23 vs. Point Park Final L, 3-0
  2019 Early Bird Challenge UM-Dearborn Fieldhouse
  vs. Bluefield Col. Final W, 3-2
  2019 Early Bird Challenge UM-Dearborn Fieldhouse
Sat. 24 vs. Goshen Final L, 3-1
  2019 Early Bird Challenge UM-Dearborn Fieldhouse
  vs. Cincinnati Christian Final L, 3-0
  2019 Early Bird Challenge UM-Dearborn Fieldhouse
Fri. 30 vs. Bethel University @ Milligan College, TN Final L, 3-0
  Milligan Mountain Madness Steve Lacy Fieldhouse
  vs. William Carey @ Milligan College, TN Final L, 3-0
  Milligan Mountain Madness Steve Lacy Fieldhouse
Sat. 31 vs. Union (Ky.) @ Milligan College, TN Final L, 3-2
  Milligan Mountain Madness Steve Lacy Fieldhouse
  at Milligan Final L, 3-1
  Milligan Mountain Madness/Steve Lacy Fieldhouse
 
September
Wed. 11 vs. Lawrence Tech * Final L, 3-0
  UM-Dearborn Fieldhouse
Wed. 18 at Siena Heights * Final W, 3-0
  Siena Heights Fieldhouse/Adrian, MI
Fri. 20 at Lourdes * Final L, 3-0
  Russell J. Ebeid Recreation Center/Sylvania, Ohio
Sat. 21 vs. Madonna * Final L, 3-1
Wed. 25 at Cornerstone * Final L, 3-0
  Mol Arena/Grand Rapids, MI
Fri. 27 vs. Indiana Tech * Final L, 3-1
  UM-Dearborn Fieldhouse
Sat. 28 vs. Northwestern Ohio * Final L, 3-1
  UM-Dearborn Fieldhouse
 
October
Wed. 2 at Aquinas * Final L, 3-0
  Sturrus Center/Grand Rapids, MI
Fri. 4 at Concordia (Mich.) * Final W, 3-2
Wed. 9 at Rochester (Mich.) * Final L, 3-1
  Garth Pleasant Arena/Rochester Hills, MI
Wed. 16 at Lawrence Tech * Final L, 3-0
  Don Ridler Field House // Southfield, Mich. Don Ridler Fieldhouse
Fri. 18 vs. Lourdes * Final L, 3-0
  UM-Dearborn Fieldhouse
Sat. 19 at Madonna * Final L, 3-0
Wed. 23 vs. Siena Heights * Final L, 3-0
  UM-Dearborn Fieldhouse
Fri. 25 at Indiana Tech * Final L, 3-0
  Schaefer Center/Fort Wayne, IN
Sat. 26 at Northwestern Ohio * Final L, 3-0
  The Garage/Lima, Ohio
Wed. 30 vs. Cornerstone * Final L, 3-0
  UM-Dearborn Fieldhouse
 
November
Fri. 1 vs. Concordia (Mich.) * Final W, 3-2
  UM-Dearborn Fieldhouse
Wed. 6 vs. Aquinas * Final L, 3-0
  UM-Dearborn Fieldhouse
Sat. 9 vs. Rochester (Mich.) * Final W, 3-0
  Senior Day UM-Dearborn Fieldhouse
 
August
Fri. 24 vs. Columbia International Final W, 3-1
  Main Court
  vs. Goshen Final L, 3-0
  Main Court
Sat. 25 vs. Spring Arbor Final L, 3-0
  Main Court
  vs. Mt. Vernon Naz. Final L, 3-1
  Main Court
Thu. 30 vs. Keiser @ Marietta, GA Final W, 3-0
Fri. 31 vs. Tenn. Wesleyan @ Marietta, GA Final W, 3-0
  vs. Life (GA) @ Marietta, GA Final L, 3-1
 
September
Sat. 1 vs. Reinhardt @ Marietta, GA Final L, 3-1
  vs. Coastal Ga. @ Marietta, GA Final L, 3-0
Wed. 5 at Lawrence Tech * Final L, 3-0
Wed. 12 vs. Siena Heights * Final L, 3-0
Fri. 14 vs. (RV) Lourdes * Final L, 3-1
Sat. 15 at Madonna * Final L, 3-1
Wed. 19 vs. Cornerstone * Final L, 3-0
Fri. 21 at Indiana Tech * Final L, 3-0
Sat. 22 at Northwestern Ohio * Final L, 3-1
Wed. 26 vs. Aquinas * Final L, 3-1
Fri. 28 vs. Concordia (MI) * Final W, 3-2
 
October
Fri. 5 at Lourdes * Final L, 3-0
Sat. 6 vs. Madonna * Final L, 1-0
Wed. 10 vs. Lawrence Tech * Final L, 3-0
Sat. 13 vs. Rochester (Mich.) * Final W, 3-0
Wed. 17 at Siena Heights * Final L, 3-0
Fri. 19 vs. Indiana Tech * Final L, 3-0
Sat. 20 vs. Northwestern Ohio * Final L, 3-0
  Senior Day
Wed. 24 at Cornerstone * Final L, 3-0
Fri. 26 at Concordia (MI) * Final L, 3-1
Wed. 31 at Aquinas * Final L, 3-0
 
November
Sat. 3 at Rochester (Mich.) * ^ Final L, 3-1
* Conference
^ Division
Bold team: Home event